سوالات متداول

سوالات متداول:

آیا علاوه بر قیمت پرداختی نیاز به پرداخت مبلغ دیگری است؟

خیر ، قیمت های موجود در سامانه چاپتین، قیمت تمام شده ی چاپ و بسته بندی می باشد و مشتری لازم نیست مبلغ دیگری بپردازد.

آیا این امکان وجود دارد که هزینه حمل و نقل به صورت پس کرایه باشد و در محل بتوانیم مبلغ را پرداخت کنیم؟

خیر، به دلیل اینکه سفارشی که شما در چاپتین ثبت می کنید به طور کامل مربوط به شما می باشد و کاملا اختصاصی می باشد لذا باید هزینه آن اعم از چاپ ، بسته بندی و حمل و نقل قبل از چاپ واریز شود. درصورت انتخاب گزینه ارسال با پیک ، شما می توانید هزینه ارسال را به صورت پس کرایه پرداخت نمایید.

آیا امکان تحویل سفارش بصورت حضوری برای مشتریان وجود دارد؟

بله ، مشتریان می توانند با مراجعه حضوری به آدرس : کرج ، خیابان طالقانی شمالی ، نرسیده به پل آزادگان ، نبش خیابان بخشداری ، ساختمان سپید ، طبقه چهارم ، واحد 15 ، سفارش خود را بصورت حضوری از مجموعه چاپتین تحویل بگیرند.

زمان تحویل به چه شکل محاسبه می شود؟

زمان هر سفارش در بخش توضیحات هر محصول ثبت شده است. لازم به ذکر است روزهای پنجشنبه ، جمعه و روزهای تعطیل جزو روزهای کاری حساب نمی شود و زمان ارسال کار با توجه به بُعد مسافت شما متغیر می باشد و به زمان آماده شدن کار اضافه می گردد. به طور مثال اگر زمان آماده شدن سفارش شما 3 روز کاری باشد و زمان ارسال کار توسط پیک یا تیپاکس 2 روزکاری باشد، سفارش شما پس از 5 روز به دست شما خواهد رسید.

هزینه را به چه شکل واریز کنیم؟

به منظور سهولت در کار مشتریان عزیز ، سامانه چاپتین درگاهی را ایجاد کرده است که مشتریان بتوانند بصورت اینترنتی مبلغ سفارش خود را واریز نمایند و سفارش خود را ثبت کنند که آموزش کامل پرداخت اینترنتی بصورت کامل در بخش پرداخت آنلاین بیان شده است و یا شما می توانید به صورت حواله یا کارت به کارت هزینه را پرداخت نمایید و با کارشناسان چاپتین تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

X